Owoce i warzywa

Powinny one stać się podstawą diety. Większość z nich posiadają wiele witamin, a niektóre z nich są prawdziwą bombą witaminową. Przy nich pamiętanie o dziennej dawce wartości odżywczych nie ma sensu, ponieważ same o to pamiętają. Niektóre warzywa hamują procesy starzenia się, a niemal wszystkie warzywa i owoce chronią przed chorobami. Zatem dieta owocowa i/lub warzywna, jest od czasu do czasu jest zalecana wszystkim!

W całym stosie przeróżnych nazw owoców i warzyw istnieją takie, które powinny być konsumowane przez nas bez przerwy. Przynoszą doskonałe efekty dla naszego ciała oraz poprawiają samopoczucie. Zobaczcie sami, co warto jeść.

Przykłady naturalnych protektorów ludzkiego ciała przed nowotworami

Jednym z ogólnodostępnych, pysznych i przede wszystkim najzdrowszych owoców, są granaty. Granaty od wieków stosowane są w medycynie greckiej oraz indyjskiej. Naukowcy co jakiś czas dowiadują się czegoś nowego o tych egzotycznych owocach. Chronią przed nowotworami oraz przed zatykaniem się tętnic.

Warzywa kapustowate, takie jak kapusta, kalafior, jarmuż, rzepa i brokuł są przez wielu niedoceniane i nielubiane. Powodem jest tutaj często brak odpowiedniego przygotowania tego typu warzyw. Odpowiednio przygotowane z kolei potrafią być naprawdę pyszne. W innych częściach świata, warzywa kapustowate gotowane są na parze, dzięki czemu nie tracą swoich witamin i innych wartości odżywczych, są lekkie i niskokaloryczne. Tego typu warzywa zawierają związki, które również chronią przed różnego rodzaju nowotworami

Pomidory. Wierzy się, że spożywanie dojrzewających na słońcu, czerwonych pomidorów wydłuża życie. Jedno z tych anielskich warzyw, które zawiera środek, który w pewnym stopniu obniża ryzyko wystąpienia nowotworu. Ci, którzy jedzą więcej pomidorów, bardziej uodparniają się przed nowotworami.

dieta owocowa i warzywna chroni przed nowotworami

Dieta owocowa i warzywna

Dieta potrafi dostarczyć nawet pięć razy mniej kalorii, niż w przypadku tradycyjnego spożywania pokarmów. W trakcie diety, organizm nastawia się na regenerację ciała, a także na oczyszczanie się z szkodzących substancji, a przede wszystkim, spalanie nadmiaru tłuszczu.

Dieta na początku może wydawać się zbyt ciężka do przebrnięcia. Objawy takie jak bóle głowy, stan podgorączkowy a nawet wymioty, mogą być przyczyną przestawienia się na dietę owocową lub warzywną (lub owocowo-warzywną) i nie ma co się tym zbytnio przejmować. Powinna być to dla nas informacja, że organizm przestawia się na dietę i pozbywanie się różnych toksyn. Jednak nie powinno to być dla nas problemem.
Poniżej pod linkiem zaprezentowany jest przykład diety owocowo warzywnej.

LINK